Εγγραφές στο Δημοτικό Σχολείο για το σχολικό έτος 2020-2021

ΓΕΝΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΗΝ Α ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Οι εγγραφές για την Α δημοτικού θα πραγματοποιηθούν από τις 15/5/2020 έως και τις 29/5/2020.

Στην Α δημοτικού, εγγράφονται παιδιά που έχουν γεννηθεί από 1-1-2014 μέχρι και 31-12-2014.

Το ωράριο των εγγραφών είναι από τις 09:00 έως τις 11:00.

Για λόγους ατομικής προστασίας λόγω του (Covid 19) πριν προσέλθετε στον χώρο του σχολείου, καλέστε στο 2104174469 για να οριστεί ραντεβού.

Παρακαλείσθε όπως έχετε όλα τα 5 απαραίτητα δικαιολογητικά μαζί σας προκειμένου να γίνει η εγγραφή καθώς επίσης να έχετε ελέγξει τα γεωγραφικά σχολικά όρια (αν ανήκετε δηλαδή στο σχολείο μας) τα οποία είναι αναρτημένα και αυτά στο ιστολόγιο του σχολείου.

Εάν ενδιαφέρεστε για την εγγραφή του παιδιού σας στο ολοήμερο θα πρέπει να συμπληρώσετε την ανάλογη αίτηση από το ιστολόγιο του σχολείου και να την καταθέσετε μαζί με τα υπόλοιπα έγγραφα.

Κατά την είσοδο σας στον χώρο του σχολείου να φοράτε μάσκα και γάντια μίας χρήσης.

Διεύθυνση 38ου Δημοτικού Σχολείου Πειραιά: Βασιλέως Γεωργίου Β 12.

Σας ευχαριστώ για την κατανόησή σας.

Από την Διεύθυνση του 38ου Δημοτικού Σχολείου Πειραιά

Γιαμάλογλου Τζένη

Εγγραφή στην Α τάξη (φόρμα πληροφορίες)

ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ (με ολοήμερο)